1. Strona główna
    arrow-right-icon
  2. Katalog badań
    arrow-right-icon
  3. Wczesne wykrycie endometriozy - test EndomKIT

Wczesne wykrycie endometriozy - test EndomKIT

Badanie przeznaczone do wczesnej diagnostyki endometriozy, dla pacjentek z podejrzeniem tej choroby, mających problemy z płodnością lub bóle w obrębie miednicy mniejszej.

Oczekiwanie na wynik

-

Materiał

Krew

Przygotowanie

  • bądź na czczo, czyli minimum 8-12 godzin po ostatnim posiłku
  • udaj się na pobranie w godzinach porannych
  • szczegółowo o przygotowaniu -
  • po całonocnym wypoczynku
Dowiedz się więcej

Test EndomKIT to badanie obejmujące:

  • ilościowe oznaczenie biomarkera BDNF, umożlwiające identyfikację stadium 1 i 2 endometriozy
  • ilościowe oznaczenie CA 125, umożliwiające identyfikację stadium 3 i 4 endometriozy
  • algorytm analizujący wyniki BDNF i CA125 wraz z istotnymi danymi klinicznymi pacjentki, obejmującymi m.in. wyniki badań laparoskopowych oraz informacje dotyczące objawów (obecność bolesnych miesiączek, natężenie bólu w czasie miesiączki, czas stosowania środków przeciwbólowych, itp.).

Badanie powinny wykonać kobiety u których:

  • istnieje podejrzenie endometriozy,
  • występują nawracające bóle w obrębie miednicy,
  • występują problemy z płodnością.

Test powinien być wykonany na samym początku diagnostyki, ponieważ im wcześniej zostanie postawione rozpoznanie, tym szybciej będzie możliwe wdrożenie leczenia.

Test nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet w ciąży. Test nie jest przeznaczony do określania ryzyka wystąpienia nowotworu złośliwego jajnika.

Materiałem do badania jest krew.

Badanie jest dostępne w wyznaczonych Punktach Pobrań ALAB laboratoria (w tym celu kliknij poniżej "Wybierz Punkt Pobrań - Sprawdź cenę" i upewnij się, że jest włączony filtr „Przy laboratorium”).

Aby wykonać badanie EndomKIT, prosimy o wybranie jednej z poniższych opcji:

  1. Pacjentka bez skierowania od lekarza

Pacjentka do Punktu Pobrań zgłasza się bez skierowania od lekarza prowadzącego, natomiast z wypełnionym uprzednio kwestionariuszem kwalifikacyjnym (do pobrania tutaj) bądź wypełnia na miejscu w Punkcie Pobrań. Kwestionariusz pozwoli ustalić, czy Pacjentka kwalifikuje się do wykonania testu z krwi w kierunku endometriozy.

  1. Pacjentka ze skierowaniem od lekarza

Pacjentka zgłasza się do Punktu Pobrań zgłasza się z wypełnionym przez lekarza ginekologa skierowaniem (do pobrania tutaj), które stanowi niezbędną i kluczową część danych klinicznych dla algorytmu, pozwalającego sporządzić raport diagnostyczny.

Dodatkowe przygotowanie

  • Badanie jest małoinwazyjne, test wykonywany jest z krwi. W tym celu w Punkcie Pobrań zo­stanie pobrana krew w taki sam sposób jak podczas innych, rutynowych bada­ń
  • Pacjentka podczas badania musi być na czczo
  • Na badanie Pacjentka zgłasza się wraz z wypełnionym przez lekarza skierowaniem bądź samodzielnie wypełnionym kwestionariuszem kwalifikacyjnym z uzupełnionym wywiadem
  • Stosowanie leczenia hormonalnego na trzy miesiące przed wykonaniem testu może zmniejszać jego czułość. Pacjentka powinna skonsultować z lekarzem możliwość odstawienia tego leczenia na trzy miesiące przed wykonaniem badania, jednak taką decyzję zawsze ostatecznie podejmuje wyłącznie lekarz.
  • W celu umówienia na badanie, należy zadzwonić do wybranego Punktu Pobrań i umówić na wizytę na konkretną godzinę.

Kup badania online, wykonaj od ręki w Punkcie Pobrań

Wybrane Punkty Pobrań czynne w weekendy

Ponad 700 Punktów Pobrań w całej Polsce

Ponad 3500 badań w ofercie

Wykonujemy ponad 60 mln badań rocznie

Najwyższa jakość i wiarygodność

Zadbaj z nami o zdrowie - zapisz się na newsletter!

Otrzymuj praktyczne informacje na temat profilaktyki i badań laboratoryjnych, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę na temat świadomej troski o zdrowie. Zapisz się na newsletter i odbierz -20% zniżki na kolejny zakup w e-sklepie.