Alergia na pszenicę to nadmierna reakcja immunologiczna organizmu na ten rodzaj zboża, może objawiać się w niezwykle różnorodny sposób: ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle brzucha o różnym nasileniu, wzdęcie brzucha, biegunki, ale też zaparcia. zaburzenia dotyczące układu oddechowego: katar, uczucie zatkanego nosa, kichanie i kaszel o nieznanej przyczynie, uczucie duszności, napady astmy, świszczący oddech. zmiany skórne: różnego rodzaju wypryski i wysypki skórne, kaszka na twarzy, pokrzywka, często z towarzyszącym uczuciem swędzenia, nieraz pieczenia, a nawet bólu.
Oczekiwanie na wynik
10 dni roboczych
Materiał
Krew
Przygotowanie
Test wykorzystuje alergeny rekombinowane - struktury białkowe syntetyzowane przez obcy organizm, (np.komórki bakterii, drożdży, owadów), wprowadzając do nich określoną informację genetyczną. Charakteryzuje się większą czystością powstałego alergenu, w porównaniu do alergenów pochodzenia naturalnego. R Tria a 14 należy do rodziny białek przenoszących lipidy nsLTP, reaktywność krzyżowa z innymi białkami z tej rodziny jest bardzo niska. Tri a 14 jest silnym alergenem mogącym powodować zagrażającą życiu anafilaksję, jest oporny na działanie temperatury i trawienie.
Często ryzyko anafilaksji u osób z alergią na pszenicę związane jest z wysiłkiem fizycznym. Wszelka aktywność fizyczna jest jako bodziec, który prowadzi do wywołania zagrażajacym życiu objawom ogólnoustrojowym, tak w przypadku tego białka wysiłek fizyczny nie jest konieczny do wystąpienia ciężkich objawów.
Test wykonywany jest metodą referencyjną ImmunoCAP, uznawaną za złoty standard w alergologii. Prawdziwie ilościowy zakres pomiarowy od 0,1-100 kUA / L.