Oczekiwanie na wynik
10 dni roboczych
Materiał
Krew
Przygotowanie
Dzięki diagnostyce molekularnej mamy możliwość precyzyjnego określenia, na które konkretnie białko brzoskwini pacjent jest uczulony i jakich objawów możemy się spodziewać.
Zalecany profil oznaczeń Pru p1, Pru p3, Pru p4, dodatkowo Bet v1 aby wykluczyć pierwotne uczulenie na pyłek brzozy, które może być przyczyną objawów na brzoskwinię w wyniku reakcji krzyżowej.
Test wykorzystuje alergeny rekombinowane - struktury białkowe syntetyzowane przez obcy organizm, (np.komórki bakterii, drożdży, owadów), wprowadzając do nich określoną informację genetyczną. Charakteryzuje się większą czystością powstałego alergenu, w porównaniu do alergenów pochodzenia naturalnego. Pru p4 Prunus persica jest profiliną. Pierwotne uczulenie dotyczy zwykle pyłku traw, brzozy lub bylicy. Uczulenie na profiliny jest pzryczyną fałszywie dodatnich wyników asIgE w stosunku do wielu alergenów roślinnych i pokarmów pochodzenia roślinnego.Reaktywność krzyżowa w obrębie profilin może być przyczyną zespołu pyłkowo-pokarmowego po spożyciu brzoskwini.
Test wykonywany jest metodą referencyjną ImmunoCAP, uznawaną za złoty standard w alergologii. Prawdziwie ilościowy zakres pomiarowy od 0,1-100 kUA / L